Kemoran juhannus peruttu

28.5.2020

Kemoran juhannus peruttu

KeMoRan juhannus on valitettavasti jouduttu jättämään kalenteristamme pois. Pandemian vuoksi tilanne oli auki ja epäselvä näihin päiviin asti. Tällä viikolla tiedustelin löytyisikö majoituskapasiteettia alueelta sekä löytyisikö yhdistyksemme aktiiveista järkkäreitä. Majoitukset kortilla eikä näin lyhyellä varoitusajalla löytynyt käytännössä yhtään tekijää kun porukkaa tarvittaisiin minimissään se 10-15 joista vähintään muutamalla riittävä kokemus.

Kävin tänään Tero Tupalan kanssa neuvottelut ja ainakin 28.7 ja 29.7 tulevat lisäpäiviksi korvaamaan vapun peruuntuneita. Muitakin päiviä mahdollisesti tulossa.

Tarkoitus olisi panostaa heinäkuussa koulutukseen sekä kerhokisaan ja naisten omaan kisaan. Näihin palaan mahdollisimman pian.

Pahoitteluni omasta ja yhdistyksemme puolesta, mutta näin nyt kävi ja otetaan heinäkuussa takaisin. Näillä näkyminen tulen itse olemaan Alastarolla heinäkuussa pari viikkoa ratapäiviä pyörittämässä, treenailemassa sekä koulutuksia ym. vetämässä.

Jukka

Liity uutislistalle

Liittymällä MP-Tuen uutislistalle saat sähköpostiisi tiedon uusista tarjouksista ja myyntiin tulevista ratapäivistä.
Moottoripyöräilyn tuki ry / Jukka Relander
Opastinsilta 2 liiketila 006, 00520 HKI
p. 050 359 7204

JÄSENREKISTERI

Jussi Lehtonen // info@mp-tuki.fi

VERKKOKAUPPA

Riku Turunen // riku@interwebbi.com

RATAVASTAAVAT

Jukka Relander // info@mp-tuki.fi
Juha Tammilehto
Antti Nivala

MENOSSA MUKANA

0
    Ostoskori
    Kori on tyhjäPalaa kauppaan
      Aktivoi koodi